Search

Konuşmalar & Başlıca Röportajlar

Konuşmalar & Başlıca Röportajlar

Röportajlar

Gen Z Turks get ready to put ‘unbeatable’ Erdogan out of a job

The president hopes to extend his 20-year rule in May’s elections but young voters angry at his illiberal policies have other ideas Yazının devamını okumak için tıklayın.

En Turquie, l’opposition parvient à s’unir face à Erdogan pour la présidentielle de mai

Le leader du Parti républicain du peuple (CHP), Kemal Kiliçdaroglu, a été désigné par une large coalition de six mouvements, de la gauche à la droite nationaliste. Il défiera un dirigeant en place depuis vingt ans, affaibli par le séisme du 6 février. Yazının devamını okumak için tıklayın.  

Turkish opposition’s alliance against Erdoğan battles rifts

Coalition with big hopes for next year’s polls struggles not to ‘fall apart’ as cracks surface

Meet Turkish President Erdogan’s presumptive challenger

Kemal Kilicdaroglu might make a better president than he does a campaigner

Turkish Court Upholds Prison Sentence for Opposition Leader

Banned from participating in politics for nearly five years, Canan Kaftancioglu was expected to play a leading role against President Erdogan in next election

‘Güvencesizler’ en önemli siyasal aktör olabilir

İstanbul Politik Araştırmalar Enstitüsü (IstanPol) Genel Direktörü Seren Selvin Korkmaz virüsün etkilerini değerlendirirken, böyle zamanlarda ülkelerin yöneticilerini ve politikalarını test ettiğini söyleyerek şu yorumu yapıyor: “Türkiye’de mevcut iktidar sıklıkla ‘büyük ve güçlü Türkiye’ söylemine dayanıyordu. Eğer hakikaten kast edilen güçlü bir Türkiye ise devlet en zor zamanında yurttaşlarına, onların ödediği vergilerin karşılığı ve sorumluluğu gereği … Continue reading ‘Güvencesizler’ en önemli siyasal aktör olabilir

Gençler sadece para değil özgürlük de istiyor

Gençlerdeki güvencesizlik hissi, bugününü ve geleceğini öngörememek ve kendilerini hiçbir şekilde ekonomik ve özgürlükler anlamında garanti altında hissedememek şeklinde yansımasını buluyor.

Konuşmalar